• warning: Declaration of views_handler_argument::init(&$view, &$options) should be compatible with views_handler::init(&$view, $options) in /var/www/modules/views/handlers/views_handler_argument.inc on line 0.
  • warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate(&$form, &$form_state) should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /var/www/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 0.
  • warning: Declaration of views_handler_filter::options_submit(&$form, &$form_state) should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /var/www/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 0.
  • warning: Declaration of views_handler_filter_boolean_operator::value_validate(&$form, &$form_state) should be compatible with views_handler_filter::value_validate($form, &$form_state) in /var/www/modules/views/handlers/views_handler_filter_boolean_operator.inc on line 0.
  • warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate($form, &$form_state) should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /var/www/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 0.
  • warning: Declaration of views_plugin_row::options_submit($form, &$form_state) should be compatible with views_plugin::options_submit(&$form, &$form_state) in /var/www/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 0.

OLIMPIADA NAŢIONALĂ DE MATEMATICĂ
EDITIA 66, BUCURESTI, 6-10 APRILIE 2015, COMISIA CENTRALĂ VII-XII


Președinte de onoare: prof. univ. dr. Ecaterina Andronescu - Universitatea Politehnica București

 Nr.

Crt.

Nume și prenume

Unitatea la care activează

1

Radu Gologan                                

Universitatea Politehnică București -  președinte

2

Daniel Grigorescu

Ministerul Educației și Cercetării Științifice – președinte executiv

3

Mircea Olteanu

Universitatea Politehnică București - vicepreședinte

4

Liliana Toderiuc

Inspectoratul Școlar al Municipiului București – vicepreședinte

5

Azamfirei Daiana Irenne

Inspectoratul Școlar al Municipiului București - secretar

6

Vlad Florentin Drinceanu

Inspectoratul Școlar al Municipiului București - secretar

7

Rusănescu Nicolae

Școala Gimnazială nr. 194, București- secretar

8

Rusănescu Răzvan Emilian

Colegiul Romano-Catolic "Sf. Iosif", București- secretar

9

Dorin Andrica

Universitatea "Babeș Bolyai", Cluj Napoca

10

Eugen Păltănea

Universitatea "Transilvania", Brașov

11

Wladimir-Georges Boskoff

Universitatea "Ovidius", Constanța

12

Cătălin Gherghe  

Universitatea București, Facultatea de Matematică și Informatică

13

Vasile Berinde

Universitatea de Nord, Baia Mare

14

Mihai Cipu

Institutul de Matematică "Simion Stoilow", București

15

Nicolae Beli

Institutul de Matematică "Simion Stoilow", București

16

Călin Popescu

Institutul de Matematică "Simion Stoilow", București

17

Mihai Chiş                         

Universitatea de Vest, Timișoara

18

Vasile Pop              

Universitatea Tehnica Cluj

19

Andrei Eckstein       

Universitatea "Politehnica", Timișoara

20

Dorel Miheț

Universitatea de Vest, Timișoara

21

Alexandru Negrescu

Universitatea Politehnică București

22

Ceucă Răzvan-Dumitru

Universitatea "Al. I. Cuza" Iași

23

Cristinel Mortici

Universitatea "Valahia" Târgoviște

24

Silviu Vasile

Universitatea București, Facultatea de Matematică și Informatică

25

Mihaly Vlad

Universitatea Tehnica Cluj

26

Suciu Nicolae

Inspectoratul Școlar al Județului Sibiu

27

Bârsan Aurel

C.N. "dr. Ioan Meșotă", Brașov

28

Bogdan Enescu

C.N. "B.P. Haşdeu", Buzău

29

Hodorogea Anca Cristina

Inspectoratul Școlar al Județului Cluj

30

Alexandru Constantinescu

C.N. "Spiru Haret", București

31

Marius Perianu

C.N. "Ion Minulescu", Slatina

32

Mihai Bălună

C.N. "Mihai Viteazul", București

33

Mariean Andronache

C.N. "Sf. Sava" București

34

Hajnalka Csapo

Liceul Teoretic "Marton Aron",  Miercurea Ciuc

35

Cristian Alexandrescu

C.N. "Ion Creangă", București

36

Dan Marinescu

C.N. "Iancu de Hunedoara", Hunedoara

37

Mihai Monea

C.N. "Decebal", Deva

38

Monica Sas                    

Gr. Șc. Sanitar, Bistrița

39

Cristian Vladimir Cerbu

C.M.L. "Stefan cel Mare"- Câmpulung Moldovenesc

40

Marius Mâinea                 

C.N. "Vladimir Streinu", Găiești

41

Cătălin Ciupală                            

C.N. "Andrei Șaguna", Brașov

42

Adrian Troie 

C.N. "Sf. Sava", București

43

Gabriela Constantinescu 

C.N. "Mircea cel Bătrân", Constanța

44

Nicolae Angelescu    

Inspectoratul Școlar al Județului Prahova

45

Cristian Lazăr                     

Colegiul National, Iași

46

Ștefan Smărăndoiu

Școala Gimnazială "Take Ionescu", Rm. Vâlcea

47

Gheorghe Stoianovici                    

Inspectoratul Școlar al Județului Călăraşi

48

Ovidiu Șontea                             

C. N. de Informatică "Tudor Vianu", București

49

Lucian Petrescu       

Liceul Teoretic "Ion Creangă", Tulcea

50

Lucian Dragomir 

Liceul Bănățean, Oţelu Roșu, jud. Caraș Severin

51

Muntean Valerica Doina

Inspectoratul Școlar al Județului Satu Mare

52

Ulmeanu Sorin

C.N. "I.C. Brătianu", Pitești

53

Bunget Mihai

C.N. "Tudor Vladimirescu" Tg. Jiu

54

Popoiu Emil Dănuț

C. N. "Unirea", Focșani

55

Ioan Drobotă     

 C.N. "Ferdinand I", Bacău

56

Cimpoeşu Marinela Cristina

Inspectoratul Școlar al Județului Suceava

57

Cucoaneș Marian

Liceul Tehnologic "Eremia Grigorescu", Mărășești

58

Giugiuc Leonard

C.N. "Traian", Drobeta Turnu Severin

59

Viorel Botea                               

C.N. "N. Bălcescu", Brăila

60

Bottesch Martin

C.N. "Samuel von Brukenthal" Sibiu

61

Puiu Braica

Școala Gimnazială "Grigore Moisil" Satu Mare

62

Mihaela Berindeanu

Liceul Mecanică Fina București

63

Valentin Nicula

C.N. "Gh. Șincai", București

64

Eugen Radu

C.N. "Mihai Viteazul", București

65

Mugurel Ștefan

C.N. "Mihai Viteazul", București

66

Dăneț Tudor

C.N. "Gheorghe Lazăr", București